«Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Гранитный кентінің негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа поселка Гранитный отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

3-сыныптағы АКТ сабағы

Күні:                         Мұғалімнің аты-жөні: Едигеев ж. Е
Сынып: 3         
Сабақтың тақырыбы пернетақтада жоқ таңбалар
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 3.2.1.3 ерекшеленген мәтінді құжатқа қиып алу, Көшіру, Қою;
3.2.4.2 белгілі бір тақырып бойынша фотосуреттерді пайдалану
Сабақтың мақсаттары мәтінде пернетақтада жоқ таңбаларды қолдануды үйрену
Оқушылардың бағалау критерийлері:
сұрақтарға жауап табу үшін іздеу жүйелерін пайдалану;
таңдалған мәтінді немесе таңбаны көшіру, қою пәрмендерін орындау;
мәтіндік редакторда ұсыныстар жиынтығын жүзеге асыру;
Тілдік мақсаттар
мәтінді өңдеуге және ақпаратты іздеуге қатысты терминологияны қолдану;
нақты сұрақтарға жауап табу үшін Интернеттегі іздеу жүйелерін қолданудың маңыздылығы туралы сұрақтарды талқылаңыз.
Пәнге тән Лексика және терминология:
кесу, көшіру, қою;
сызу, туралау;
жылдам пернелер;
аудиожазба;
презентация;
интернет, іздеу жүйелері;
фотосурет.
Құндылықтарды дарыту

Сыныптастарына қолдау көрсету, материалды игеруге көмектесу. Басқаларға ұстамды және жауапкершілікпен қарау.
Сыни тұрғыдан ойлау, проблемаларды шешу, оқуға дайын болу
Құндылықтарды тәрбиелеу сабақта практикалық жұмысты орындау арқылы жүзеге асырылады
Пәнаралық байланыстар: орыс, ағылшын, қазақ тілдері. География
Алдын ала Білім
Мәтінмен жұмыс
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері сабақта жоспарланған іс-шаралар ресурстар
Сабақтың басталуы
0-5 мин.

Сабақтың ортасы

6-10 мин

Ұымдастыру: сәлемдесу, жоқ адамдарды тексеру.
Білімді өзектендіру:

Бейне роликті көру (1:40 минуттан 2: 55-ке дейін).
Роликті көргеннен кейін тақтада пернетақтада жоқ таңбаларды көрсетіңіз. Оқушыларға сұрақтар қою:
- Бұл таңбаларды пернетақтадан табыңыз.
- Біз оларды қалай басып шығара аламыз деп ойлайсыз?

Бірлескен талқылау мұны қалай жасауға болады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту.
Мұғалімнің түсіндірмесі:
Құжаттарда пернетақтада пернелер жоқ белгілер жиі қолданылады. Word сізге кірістіру→таңба пәрменін қолдана отырып, көптеген арнайы таңбаларды енгізуге мүмкіндік береді.
Құжатқа таңбаны енгізу үшін таңбалар жиынтығының біреуін таңдап, кірістіру түймесін басыңыз.

Бейне-ресурсты қарау. Мәтіндік құжатқа таңбаны қалай қою керек?
1 жол:
Оқушылар бейнені қарап, мәзірдің қай командаларын қолдана отырып, қажетті таңбаларды енгізуді үйренеді.
2 жол:
NumLock түймесін қосыңыз (пернетақтаның оң жағында). Біз Alt Қысамыз. Alt пернесін басып тұрып, біз сандық блокқа қажетті комбинацияны тереміз. Alt Түймесін Басыңыз. Экранда (MS Word) біз белгішені немесе символды көреміз.
Мысалы, пернелер тіркесімін ұстап тұрып, сіз келесі эмодзилерді ала аласыз.
☺ ☻
Интерактивті тақтадағы мұғалім 2 әдісті көрсетеді. 1-қосымша "нышандар кодтары»
Сабаққа Презентация

MSWord
16-37 мин
Практикалық жұмыс:
Практикалық жұмыс барысында мұғалім барлық оқушылардың тапсырманы орындағанын бақылайды, қажет болған жағдайда қолдау көрсетеді.
Ұсынылған әдістердің бірін қолдану:
Келесі тақырыптарға байланысты таңбаларды табыңыз:
"Демалыс мәдениеті және мерекелер»
"Менің бос уақытым»
"Менің сүйікті мерекем»
"Демалыстағы тәртіп ережелері".
"Ауа райы"
Өз тақырыбым.
Оқушылар командаларды қолдана алатындығын тағы бір рет айтыңыз:
қиып алу, көшіру, вставлять бөлінген символы құжат.
Мысалы, Ауа Райы:
☀ Күн [9728]
☁ Бұлт [9729]
☂ Қолшатыр [9730]
☃ Снеговик [9731]
★ Жұлдыз (боялған) [9733]
☆ Жұлдыз (контурлар) [9734]
Оқушылар жұмыс нәтижесін мәтіндік құжатта сақтайды.
Взаимооценивание.
Оқушылар трансплантацияланады және не болғанын көреді(жақын парталар).
Жұмыстың нәтижесі мұғалімге көрсетіледі.
Талқылау. Сұрақтар.
Сабақты қорытындылау. Сабаққа Презентация

MSWord

Таңбаларды табу керек билеттер тапсырмалары
Сабақтың соңы
38-40 мин Рефлексия:
- мен не білдім, не үйрендім;
- түсініксіз не қалды;
- немен жұмыс істеу керек. Сабаққа Презентация
Саралау-сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Саралау белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижедегі тапсырмаларды таңдауда, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, Оқу материалдары мен ресурстарын таңдауда (Гарднер бойынша бірнеше интеллект теориясы) көрініс табуы мүмкін.
Саралауды уақытты ұтымды пайдалануды ескере отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолдануға болады. Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында білгендерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін пайдаланыңыз. Денсаулық сақтау технологиялары.
Қолданылатын физикалық минуттар және белсенді қызмет түрлері.
Осы сабақта техникалық қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын тармақтар.

Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары нақты болды ма?
Барлық оқушылар КҚО-ға жетті ме?
Егер жоқ болса, неге?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? Бұл бөлімді сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жаңартылған күні: 01.06.2021 14:24
Құрылған күні: 01.06.2021 14:32

Текст